Noèní úvahy
None

Chvála současnoti

2. května 2004, 17:15


Zaklínadla jsou jistě velice dobrým léčebným prostředkem pro ty, kdo jim věří. Ale přiznám se bez mučení, přesto, že starověká náboženství jsou objektem mého největšího zájmu, zaříkávání zrovna moc nevěřím, jakož ani jiným podobným postupům, kterých se i v poslední době vyrojilo dost.

Skeptický fyzik vychováním, dávám přednost poněkud exaktnějším postupům moderní medicíny. Je sice pravda, že této aplikované biologické disciplíně ještě velice mnoho do exaktnosti chybí, pořád nejvíc záleží na zkušenostech a diagnostickém umění lékařů. Ale v minulém týdnu jsem mohla poobdivovat uplatňování diagnostických metod založených na moderní fyzice přímo na sobě. Byl to zajímavý pocit. A znovu mne naplnil vděčností za současnou úroveň vědění, za možnosti, které pacienti ve starověku rozhodně neměli.

Vím, že ani v současné době není všechno růžové, jistě by se mnoho věcí mohlo a mělo dělat jinak, nejenom v medicině, ale hlavně v oblasti mezilidské komunikace, ale ruku na srdce, chtěli byste žít tak před sto lety nebo dokonce dřív? Musím uznat, že já rozhodně ne.

Ale to jsem to vzala přece jen trochu moc zeširoka. Děkuji Vám všem, kteří jste na mne mysleli a pomáhali mi tak v nejistých chvílích. Teď si vyberu na blogu pauzu na pobyt v nemocnici. Přihlásím se znovu, hned jak budu schopná sednout si k počítači. Takže zatím se tu mějte pěkně.


 

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Rubrika: poznámky  |  Autor: didactylos
Osobní komentáře prosím směrujte na email.


Komentáře

SuE (02.05.2004, 17:53:30):
Přeju ti brzké uzdravení, za pomocí jakýchkoli technik :-)


Márinka (02.05.2004, 19:06:38): V nemocnici
to nikdy není příjemné. Ať už je medicína na jakékoliv úrovni. Takže se brzy uzdrav a hlavně pospíchej domů. Domov ten léčí sám o sobě :o)

JMH (02.05.2004, 19:32:59):
No, s těma moderníma metodama opatrně, aby se z nich nestala nová víra, modla. Chraň mě Zeus odmítat moderní metody léčení, rychlou aplikaci nových poznatků vědy. Ale když jsem po očařce chtěl, aby mi vysvětlila princip refraktoru, kterým měřila mou pidlovokost, jen krčila rameny. Nechtěl jsem ji zkoušet, jen mě to zajímá a na gymplu to ve fyzice nebylo:-(((

Dhal (03.05.2004, 12:21:28): Úvaha
Lekár aplikuje postupy, technológie a medikamenty podľa doporučení iných. Domnieva sa, že pomôžu (alebo by MALI resp. MOHLI pomôcť). Vychádza zo ŠTATISTICKÝCH výsledkov vedy (pri stanovení diagnózy aj pri liečbe či rehabilitácii), mechanizmus pôsobenia postupov, medikamentov, technológií atď. vôbec nemusí poznať.

Šaman (zjednoduším si takto pomenovanie pre ľudového liečiteľa) pristupuje k problému inak. On presne VIE, čo je príčinou choroby (urieknutie, zlý duch, negatívna energia...), presne VIE aj čo si ňou počať (zaletieť za zodpovednými duchmi a pokecať či zabojovať si s nimi, posilniť slabú auru, očista pacienta od negatívnych síl...).
Úspech alebo neúspech nezávisí na žiadnej štatistike, ale len na schopnostiach šamana. Schopný vylieči, babrák sklame.

Záver: navštevujme schopných šamanov, vedia čo robia. Týka sa to aj nás (a hlavne nás), čo máme lekárky za manželky :))

Vytiahnem zo špajzy bubienok a rehtačku, pripravím muchotrávkový odvar a skúsim sa u duchov prihovoriť za úspešnú liečbu :)

LMC (07.05.2004, 11:52:07 - Mail): Kdo jsi?
Cirou nahodou jsem dobrouzdal az na tyto stranky, hledajici na Google ceske preklady textu z Nag Hammadi...

Je tady spousta uzasnych nametu k zamysleni a jsem ohromen siri zaberu, ktera se tady prezentuje a to mne vede k otazce, KDO je ta Didactylos, ktera to zde vede, nebot si to zasluhuje uctu ...

Nevim nic o podstate zdravotnich problemu, ktere musis resit, nicmene zarikavani samozrejme funguje, POKUD jsou splneny podminky takovehoto fungovani.

Nejsme carodej ani Senior Specialista na zarikavani, ale pokud clovek nema SPRAVNOU metodu a nema hlubokou DUVERU v ucinnost metody, NEMUZE to z definice fungovat...

Rad se sem jeste nekdy vratim ...

binarniladin (08.05.2004, 11:25:18 - WWW):
Brzké uzdravení jakýmkoliv způsobem..:o))


Přidání komentáře...

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.