Noèní úvahy
None

Likvidace

22. května 2005, 7:45


jako počátek rekonstrukce...

Bydlíme v domě se zahradou. Jsem na ni patřičně pyšná, mám ji ráda, před lety letoucími jsem si ji sama navrhla a starala se o ni v každé své volné chvíli. Ale v posledních několika sezonách jsem na zahradě pracovat nemohla a péči o ni převzal můj muž. Musím ho pochválit, v jeho pojetí a péči zahrada na půvabu rozhodně získala, všemu se daří a jako celek zahrada vypadá skvěle. Můj muž se ukázal jako praktický a usilovný zahradník (nikdy bych to nečekala), zvládá péči o stromy, keře, růže, květiny, jahody i zeleninu ve skleníku, Jen na skalku si netroufl, vytahoval jen ty plevele, o kterých bezpečně věděl, že to plevele jsou a zbytek nechal na přírodě. Byl to každopádně zajímavý experiment, na skalce vznikl rovnovážný ekosystém, který ovšem se skalkou už měl jen vzdálenou podobnost, vitálnější rostliny vytlačily ty méně životaschopné, máme teď místo skalky hlavně kameny prorostlé konvalinkami a lesními jahodami, taky spoustou jarních cibulovin jako ladoněk, ladoniček, modřenců a malých botanických tulipánů, nějaká skalnička jako iberis, tařičky, rožce a mateřídoušky by se tam taky našla. Letos jsem se už znovu mohla částečně zapojit do práce. Po důkladné obhlídce terénu jsme se rozhodli po odkvětu těch cibulových drobátek přikročit k likvidaci asi dvou třetin skalky, vytahání kamenů a zrytí terénu. Stěhujeme ty rostliny, které chceme zachovat, na jiná místa v zahradě a necháme celou tu planinu až do příštího roku odpočívat a budeme ji průběžně zbavovat plevelů, abychom si mohli skalku nově postavit. Totiž na tom místě nic jiného nemůže být, je to přezahrádka u vchodu do domu ve svahu.Teď tam vzniká holá pláň a vedle ní něco na způsob kamenolomu (ale naše kameny jsou moc krásné, jsou u domu už přes 80 let a jsou to vápencové velké kameny porostlé mechy).

Tím taky částečně omlouvám svou častou nepřítomnost na blogu. Tak jsem se zahrabala do přemýšlení o květinách, že religionistika v poslední době přichází zkrátka.

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Rubrika: ...jen tak mimochodem  |  Autor: didactylos
Osobní komentáře prosím směrujte na email.


Komentáře


Přidání komentáře...

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.