Noèní úvahy
None

Sol efficit ut omnia floreant

16. dubna 2004, 12:35


Slunce způsobuje, že všechno kvete.

Právě jsem se vrátila z lekce latiny, tahle věta se tam objevila. A opravdu, na dvoře filozofické fakulty před novou knihovnou kvete nově zasazená magnolie a v rohu dvora se chystá rozkvést obří sakura sahající svými větvemi až k nejvyšším poschodím budovy. V tomto období se nedá ani stihnout sledovat, co nového vyrašilo, vykvetlo nebo dokonce už i odkvetlo. Je to taky čas, kdy mne zrovna netěší moje suterénní pracoviště a táhne mne to ven.

Souhlasím s Karlem Čapkem, že právě toto období je nejkrásnější v celém roce, protože ještě zajímavější než květy jsou právě rašící rostliny. V neděli před Velikonocemi přišly k nám na návštěvu Laura s Johankou, kromě svého podzemního "sudu" se spoustou knih jsem se pochlubila probouzející se zahradou. U terasy už kvetla meruňka, věkovitý strom, který zažil svatbu mých rodičů před sedmdesáti lety. Ještě jednou děkuji Arsinoe, že uspořádala Brblog a mohla jsem tak Lauru s Johankou poznat. Zdravím obě, taky Martina zahradníka v jeho horském působišti.

V Brně kvetou na každém rohu magnolie všech barevných odstínů, připomínám Dupemu jeho kožíškový strom, slíbil, že pořídí jeho fotografie v plném květu.

A s Shanem můžu jenom souhlasit v jeho chvále tepla. Taky jsem si kdysi plánovala, že se na penzi odstěhuji do teplejších krajin, napsala si požadavky, které bych měla na nové bydliště. Ale nakonec jsem zjistila, že jsem brněnský patriot a Brno mi ve všech svých parametrech vyhovuje. Jen by mohlo být trochu jižněji a mít blízko moře.

Pěkný jarní víkend všem!

 

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Rubrika: ...jen tak mimochodem  |  Autor: didactylos
Osobní komentáře prosím směrujte na email.


Komentáře

Johanka (18.04.2004, 23:18:19):
Sud nemá chybu, jsem ráda, že se mi dostalo té cti ho navštívit. :-) Taky bych si přála, aby Brno bylo jižněji a blízko moře...


Přidání komentáře...

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.