Noèní úvahy
None

Sex kam se podíváš

19. července 2004, 8:17


Povzdech.

Udělalo se krásně, láska a sex je kolem nás na každém kroku. Aby nebyla mýlka, nejsem nijak prudérní, každému jeho rozptýlení přeju. Jsem proti různým umělým omezováním a pokusům o ně. Příroda se stejně nedá obelstít a následky jsou většinou mnohem horší než to, proti čemu se brojilo, takže například pro celibát nehoruju. Přesto právě v těchto dnech bych našim milým spolubydlícím nejraději naordinovala klášterní život spojený s celibátem a těžkou fyzickou prací. Jejich omladina, která ve svých malých hlavách zřejmě nemá žádnou jinou myšlenku než právě na sex, obsadila naši kuchyni i koupelnu. Ať už to skončí, snad se už naši mravenci přestanou rojit...

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Rubrika: poznámky  |  Autor: didactylos
Osobní komentáře prosím směrujte na email.


Komentáře

augustin (19.07.2004, 08:51:08 - WWW):
soucitim s tebou, protoze zazivam neco podobneho. jenze na internatu :-)

Benny (19.07.2004, 09:02:56 - Mail - WWW):
soucitim s vami, protoze to same zazivam kazdy den na vlastni kuzi :)

JMH (19.07.2004, 11:28:03): Žerou pavouci mravence?
Ale nic, jen mě tak napadlo...;-)

rady1 (19.07.2004, 12:03:41 - WWW):
2jmh: No záleží na tom jaký jsou to pavouci a jaký mravenci, ale většinou je to spíš naopak. S mravencema nejsou žádný žerty. Řek bych ale že když pavouk chytí třeba okřídlenou samičku nebo samečka do sítě sežere jí taky.

didactylos (19.07.2004, 12:32:53): JMH a rady1
Myslíte, že bych je mohla chytat a předkládat našemu pavoukovi? Sám to udělat nemůže, protože jsou na druhé straně domu. Jinak naši mravenci jsou venkovní a jejich dospělá nepohlavní část populace se chová celkem řádně, obsadila naši zahradu, taky podezdívku domu, ale do bytu moc nelezou, takže je necháváme žít podle jejich vlastních představ. Jen ta mládež, ach jo...

binarniladin (19.07.2004, 17:21:21 - WWW):
na chvilku jsem se lekl, že to tu někdo hacknul...:o))

Benny (19.07.2004, 19:23:25 - Mail - WWW):
ja bych ten hrisny sex zakazal! :D

binarniladin (20.07.2004, 10:16:42 - WWW):
Benny...musím tě poněkud opravit. V tomto případě se nejedná o hříšný sex, neb je provozován výhradně s myšlenkou na rozmnožení, nikoliv potěšění. Jak také jinak, když po příslušném aktu samec umírá (stářím, nikoliv dekapitací, jako u kudlanek) ...jeho příslušný orgán, spolu s veškerým jeho spermatem pak zůstává majetkem královny, která jej dál používá podle podle svého uvážení. Ono totiž u mravenců se z oplodněných vajíček líhnou výhradně samice (tedy dělnice a vojáci případně nové královny, ten rozdíl mezi nimi vzniká různou péčí v larválním stadiu) kdežto, když královnu napadne rodit nové samce, ponechá vajíčka neoplodněná.......to jen na okraj. Mravenčí sex tedy není hříšný.............pokud bude hříšně nepatřičným shledán tento komentář, pochopím, když ho tu za pár hodin nenajdu..:o))

binarniladin (20.07.2004, 10:21:00 - WWW):
a ještě jedna opravička pro didaktilos....většina mravenčí populace není nepohlavní. Většina mravenčí populace jsou samice, které se ovšem vzdaly rozmnožování. V případě , že mraveniště přijde o královnu, jsou schopné některé s dělnic ji nahradit, přinejmenším tím, že ze svých neoplodněných vajíček vyprodukují generaci samců..........tak...konec off-topic přednášky..:o))

didactylos (20.07.2004, 12:07:50):
Děkuji, to je opravdu ohromně zajímavé :D)
Ale proč takové plýtvání, je jich hrozně moc a taky většinou bídně hynou, i budoucí královny (bez našeho přičinění). Zdá se mi, že to mají včely i čmeláci zařízené nějak líp...

didactylos (20.07.2004, 12:54:30): binarnimuladinovi
mám dotaz, jak je to s královnami po oplodnění, tedy pokud najdou vhodné místo k založení dalšího mraveniště. Mají nějaké své dělnice z původního domova nebo jsou na všechno samy jako čmeláčice? Nebo se dokonce do svého původního mraveniště vrátí? Omlouvám se za svoje neznalosti, o mravencích mám informace jen ze Sekorových knih...

binarniladin (20.07.2004, 13:22:51 - WWW):
ne ne..mravenci se nerojí v tom smyslu jako včely..tedy ,že by s královnou část populace opustila původní hnízdo a pomáhala založit nové. Mravenčí královna se nejprve musí o sebe postarat sama, dokud nedoroste první generace dělnic....do původního mraveniště se nevrací,ale v některých případech zůstává poblíž a vznikají tak tzv superkolonie (terminus technikus, nikoliv laciná senzace) ,tedy vzájemně propojená mraveniště složená z přímých příbuzných. Super kolonie se vlsatně chová jako hodně koplikovaný organismus, jeho části existují jako samstatné entity, ale spolupracují ke vzájemnémo prospěchu. Kdesi v Japonsku se snad údajně vyskytuje superkolonie zabírající snad až jeden hektar. Jen počet královen je tu odhadován na jeden milion. Počet dělnic je pochopitelně násobně větší. ..... A to plýtvání je právě způsobené tím, že jedna oplodněná královna má jen malou šanci založit úspěšně novou kolonii. To plýtvání vlastně zvyžuje šance na úspěšné rozmnožení. Mám pocit, že jde prostě o jednu ze dvou rzmnožovaích strategií, tuším že se jim říká K a R ale tady už trochu "plavu" nevím která je která..:o)) A už druhý den marně přemýšlím, jak se vlastně jmenovala ta neuvěřitelně skvělá kniha o mravencích, ze které jsem tyhle informace načerpal...až to zjistím..dám vědět......Jo...a vítám zpátky do života...mám z toho radost..:o))

Dhal (20.07.2004, 13:35:23): binarniladin
Ak myslíš knižku, ktorú myslím, že myslíš, tak ide o dielko (viac-menej sci-fi, ale s použitím faktov o živote mravcov) s prekvapujúcim názvom Mravci. Autorom je tuším nejaký Francúz, musím doma overiť a zajtra upresním.

binarniladin (20.07.2004, 13:38:40 - WWW):
kdepak....myslím myslím jinou knihu..ani autory si teď nevzpomenu..každopádně jsou to Američané, dvě největší kapacity na mravence..a ty knihy napsali dvě..jednu snad 800 stran pro odborníky a pak zkrácenou verzi pro nás ostatní...bohužel...momentálně..HLAVA MAPA - BÍLÁ MÍSTA...:o))

didactylos (20.07.2004, 13:50:01):
Myslíš Cestu k mravencům? Na základě tvých informací jsem si ji našla, tedy recenzi na ni
http://ekolist.cz/kn-rec-9802.shtml

binarniladin (20.07.2004, 13:53:59):
to je onaaaa..:o)) paráda. Podle mě je to nejlepší místo kde začít mravence studovat. Je vážně skvělá, výborně se čte, člověk ani nemá pocit, že čte v podstatě učebnici.

Svatý FernetStock (29.07.2004, 08:56:18 - Mail - WWW): Proč je tolik mravenců?
Já vím proč je všude tolik mravenců! Náš farář říkal, že proto, že se ještě nepodařilo vyrobit tak malý prezervativy!


Přidání komentáře...

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.