Noèní úvahy
None

Starověký Egypt

4. října 2003, 21:02

několik odkazů na stránky o starověkém Egyptě

Po malé odbočce s odpovídáním na dotazy jsem se chtěla vrátit k původnímu plánu, tedy starověkému Egyptu. A podívala jsem se Googlem, co tak asi v češtině o starověkém Egyptu je. Překvapilo mne, že jsem těch stránek našla až docela moc. Musím se přiznat, že úplně detailně jsem je prozkoumat nemohla, ale to, co jsem si prohlédla, většinou za přečtení i prohlédnutí stojí. Hlavně obsahují hodně pěkných ilustrativních obrázků. Nemohu zaručit, že texty nejsou psané v intencích nějakého novodobého kultu starých egyptských bohů, případně z hlediska západního esoterismu v novověku, egyptologické zkoumání se může s takovou intencí prolínat. (Někteří autoři moc nectí gramatická pravidla). Takže některé odkazy, které jsem si alespoň zběžně prohlédla a přečetla:

http://faraon.wz.cz

http://egyptica.wz.cz

http://starovekyegypt.wz.cz

http://www.egyptology.wz.cz

http://mujweb.cz/www/rveronika/html

 

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Rubrika: zajímavosti odjinud  |  Autor: didactylos
Osobní komentáře prosím směrujte na email.


Komentáře

Pavel Felgr (16.12.2005, 17:55:07 - Mail - WWW):
Dobrý den, možná Vám unikl web o Egyptu nacházející se na adrese http://www.starovekyegypt.net jehož jsem autorem. Pokud by se Vám snad náhodou líbil, budu rád, pokud jej zařadíte do seznamu. Pokud budete mít nějaký námět nebo připomínku, můžete mne kontaktovat na uvedeném e-mailu.


Přidání komentáře...

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.