Noèní úvahy
None

Odstup

20. listopadu 2006, 9:24


Tak dnes slavím dvouměsíční odstup od poslední operace. Bylo to docela napínavé. Nejdřív mi po zkoumání PET (pozitronovou emisní tomografií) oznámili, že z plánované operace nic nebude, protože se metastázy už rozsely i jinam. S tím jsem odešla domů a smiřovala se se zkráceným časem. Ale přece jen, moji svědomití lékaři, chirurgové i onkoložka, se sešli znovu společně s lékaři PET týmu a zhodnotili všechny moje snímky, srovnali je i s těmi, které provedli před první operací v roce 2004 i po ní. A usoudili, že je možnost, že je metastáza jen jedna a že to rozhodně stojí za pokus. Takže jsem nastoupila do nemocnice a 20.9. jsem byla operována podle plánu. Ukázalo se, že nádor byl opravdu jen jeden v břišní stěně a byl mi tedy vyňat (i s dostatečně velkým okolím). Teď po dvou měsících je zahojený nejen vnější řez (je dlouhý 40cm), ale zřejmě je zhojené i všechno vykuchané vevnitř, už mi nedělá velký problém každá změna polohy, mohu už i delší dobu strávit vsedě (jeden by nevěřil, že sezení může být bolestivé i únavné), bolesti mi zůstaly jen při kýchání, kašlání a záchvatu smíchu, ale to je lahůdka proti předchozímu stavu. Mohu se věnovat všem domácím pracem, jen nemohu zvedat nic těžkého. Začala jsem znovu chodit na fakultu na přednášky, přidávám si je kvůli tomu sezení jen postupně. Mám trochu výčitky svědomí, že jsem blog úplně zanedbala, pokusím se to teď pomalu spravovat, ale mějte se mnou trpělivost, psaní na počítači si budu muset taky zatím dávkovat. Děkuji všem, kteří na mne mysleli a posilovali mne pozitivní energií.

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Rubrika: poznámky  |  Autor: didactylos
Osobní komentáře prosím směrujte na email.


Komentáře

ex-it (20.11.2006, 09:58:48):
:)

mudd (20.11.2006, 12:18:50): drzim palce
vic delat neumim :-)

karamela (29.11.2006, 20:05:52 - Mail): Dobrá zpráva
Zase jedna dobrá zpráva v listopadovém šeru!!! Je to jako hvězdička z východu.... Už se mi stýskalo..Obdivuju Tvou statečnost, Didactylko a jdu se pustit do čtení Tvého blogu výše. Díky Bohu...

Pavel M (30.11.2006, 19:57:23):
Tak to jsi mi dala krásný předvánoční dárek! Dobrých zpráv není nikdy moc! Tak se drž!


Přidání komentáře...

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.