Noèní úvahy
None

Věci jsou jiné než se zdají

22. srpna 2003, 13:44


Toto jsem dostala od kolegy z religionistiky

Dva andělští poutníci se zastavili, aby strávili noc v domě bohaté rodiny. Rodina byla nepohostinná a odmítla anděly nechat v místnosti pro hosty. Místo toho byli ubytováni ve studeném sklepním pokoji. Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru ve zdi a opravil ji. Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší odpověděl: "Věci nejsou takové, jakými se zdají být."

Další noc si šli odpočinout do domu velmi nuzného, ale pohostinného farmáře a jeho ženy. Poté, co se s nimi manželé podělili o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou. Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách. Jejich jediná kráva, jejíž mléko bylo jediným příjmem rodiny, ležela mrtva ve chlévě. Mladší anděl se ptal staršího, jak se to mohlo stát? První muž měl všechno a tys mu pomohl? vyčítal. Druhá rodina měla málo, ale byla ochotna podělit se o vše, a tys dovolil, aby jim zemřela kráva. Proč??

"Věci nejsou takové, jakými se zdají," odpověděl starší anděl. "Když jsme byli ve sklepním pokoji, všiml jsem si, že v té díře ve stěně byla zásoba zlata. Jelikož majitel byl posedlý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem stěnu, aby poklad nemohl najít. Když jsme další noc spali ve farmářově posteli, přišel si anděl smrti pro jeho ženu. Dal jsem mu místo ní krávu. Věci nejsou takové, jakými se zdají."

Většinou neznáme všechny souvislosti. I když máš víru, potřebuješ také důvěru, že vše, co přichází, se vždy děje ve tvůj prospěch. A to se vyjeví až časem.

Někteří lidé přicházejí do našeho života a rychle odcházejí, někteří se stávají našimi přáteli a zůstanou na chvilku. Přesto zanechávají v našich srdcích nádherné stopy -a my nezůstaneme nikdy zcela stejní, protože dobří přátelé nás proměňují!

Včerejšek je historie. Zítřek tajemství. Dnešek ? přítomnost ? je dar. Život je neobyčejný a chuť každého momentu neopakovatelná!

Nemaž tuto zprávu, protože přichází od velmi zvláštního anděla a nyní se stává tvým andělem strážným. Musíš poslat tuto zprávu pěti lidem! (Musíš? Můžeš, pokud chceš a máš komu! A pokud máš, tak určitě pošli!)

Když jsi ji obdržel, pak si něco přej. Když ji pošleš dál, tvá přání budou splněna a ona bude nad tebou bdít navždy.

Pravda je, že...

* někdo je na tebe velmi pyšný

* někdo na tebe myslí

* někdo se o tebe stará

* někomu chybíš

* někdo chce s tebou mluvit

* někdo chce s tebou být

* někdo doufá, že nemáš problémy

* někdo je ti vděčný za tvou podporu

* někdo chce držet Tvou ruku

* někdo doufá, že se vše v dobré obrátí

* někdo chce, abys byl šťastný

* někdo chce, abys našel jeho nebo ji

* někdo oslavuje tvůj úspěch

* někdo tě chce obdarovat

* někdo myslí, že TY JSI dar

* někdo tě miluje

* někdo obdivuje tvoji sílu

* někdo myslí na tebe a tvůj úsměv

* někdo chce být tvým ramenem na vyplakání

Někdo potřebuje, abys mu to poslal!!!

A druhá věc -přání:

At maji tve ruce vzdycky co delat,

at je v tve penezence vzdycky par minci

at slunce porad sviti na tve okno

at po kazdem desti urcite nasleduje duha

at mas vzdy na blizku ruku pritele

at Buh naplni tvoje srdce radosti

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Rubrika: cizí peří  |  Autor: didactylos
Osobní komentáře prosím směrujte na email.


Komentáře

Pana Maria (24.06.2004, 09:55:55 - Mail - WWW): Píčovina!
Ráda bych věděla, kam na takový píčoviny chodíte? Dyť to kurva s realitou nemá nic společnýho! Sere mě že se náboženství podporuje státem a ještě k tomu z mých nemalých daní!! Aby se pár tisícovek blbců místo třeba fyzické ochrany přírody věnovalo takovýmhle žvástům a smyšleným kecům. Jestli kurva někdo potřebujete nějakýho boha, tak do prdele stejně žádnej není, najděte si svůj přírodní symbol, strom nebo zvíře a o to se starejte, aspoň něčemu prospějete. Howgh.


Přidání komentáře...

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.