Noèní úvahy
None

Na okraj

20. září 2003, 18:15


Poněkud jsem příspěvky popřemisťovala do nových rubrik. Religionistické postřehy nechávám jako podtitulek celých nočních úvah a všechno jsem roztřídila zhruba podle kursů u nás na fakultě. Začali se totiž objevovat lidé, kteří si odkaz na mne našli v Google pod jménem nějakého boha nebo eposu. Netušila jsem, že jsem tak snadno nahledatelná.

Další poznámka se týká vyjasnění vlastních pozic. Všimli jste si jistě, že se zabývám spíš starověkem nebo západní tradicí. Omlouvám se milovníkům východních náboženství, kterých je i u nás docela dost, že se sice také budu věnovat jejich tradicím, ale bude to zcela jistě pohled zvenku. Pro ty, kteří se zajímají o stejnou oblast jako já, musím zase podotknout, že nejspíš přes všechnu religionistickou snahu o nezaujatou odbornost nejsem někdy dost objektivní. Jsem totiž dcera evangelického faráře a přesto, že je moje osobní víra krajně neortodoxní, jsem společenství, ve kterém jsem vyrůstala, nikdy neopustila. Správně  by to nemělo být znát, pokud se tak stane, tak mě, prosím, jemně nakopněte, nedělám to úmyslně. A myslím, že je lepší od začátku přiznat barvu.

 

 

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Rubrika: poznámky  |  Autor: didactylos
Osobní komentáře prosím směrujte na email.


Komentáře


Přidání komentáře...

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.