Noèní úvahy
None

PF 2006

31. prosince 2005, 20:57


Přeji všem, každému osobně i všem dohromady, ať v příštím roce prospíváme

Rubrika: poznámky  |  Autor: didactylos  |  Komentáře (2)
Osobní komentáře prosím směrujte na email.
None

Spěch nehodný filosofa

8. prosince 2005, 21:11

Zapojte svou představivost.

V pondělí jsem měla jet školit chudáky uživatele, jak mají zacházet s mým programátorským veledílem. Do Pardubic v šest ráno Pendolinem. Vstala jsem včas přesto, že jsem se v noci ještě pokoušela něco na poslední chvíli k veledílu přidat (ale nepovedlo se, práce kvapná málo platná, jak praví teta Kateřina). Uchlácholená tím, že se mi povedlo vstát, jsem se pomalu vypravila na zastávku tramvaje. Od nás jezdí každých pět minut a na nádraží přijede zhruba za dvanáct minut. Ejhle, jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že v takovou brzkou dobu je tramvajový interval desetiminutový a tramvaj, kterou bych se na milé Pendolino bez problémů dostala, mi o dvě minuty odjela. Nastal závod s časem. Další tramvaj přijela k nádraží 5.57.

Teď ta Vaše fantasie. Představte si Didactyla, což je matrona šedovlasá, vysoká a nepřiměřeně mohutná, jak kličkuje mezi přijíždějícími tramvajemi, řítí se do nádražní haly, klusem po schodech dolů, pak ještě usilovnějším klusem zase po schodech nahoru na nástupiště, s malou nehodou právě na těch posledních schodech. Zakopla jsem a rozplácla se na své aktovce, ale to jsem už viděla, že nahoře nad schodištěm ještě kýžené Pendolino stojí, posbírala jsem se a z posledních sil vběhla do prvních otevřených dveří, naprosto bez dechu. A jelo se.

Musel to být pohled, který rozesmál všechny bohy, pokud ovšem byli v tuto nehoráznou dobu vzhůru....

Rubrika: ...jen tak mimochodem  |  Autor: didactylos  |  Komentáře (4)
Osobní komentáře prosím směrujte na email.
None

Oříškové oplatky

7. prosince 2005, 18:09

I když se snažím tvářit jako zapřisáhlý bořič vánočních mýtů, přesto zůstávám věrná některým vánočním tradicím. Jednou nesporně je pečení vánočního cukroví (ale rozhodně to nijak nepřeháním).

Celý článek

Rubrika: ...jen tak mimochodem  |  Autor: didactylos  |  Komentáře (1)
Osobní komentáře prosím směrujte na email.
None

Máte rádi Lego?

7. prosince 2005, 17:03

Lego v biblistice
Vzkaz od mudda
"Snad je to trochu k religionistice, me to pripada jako roztomila legracka:"
Ilustrovaná bible

Rubrika: ***nezarazeno***  |  Autor: didactylos  |  Komentáře (1)
Osobní komentáře prosím směrujte na email.
None

Stvořitelská vzpomínka

4. prosince 2005, 18:09


K diskusi, kterou jsme vedli o teorii ID, přidám jednu osobní vzpomínku.

Před několika lety v zimě jsem se rozhodla rychlit zeleninovou řeřichu. To je velice prostá záležitost, na tácek s vatou se vyseje patřičný počet semínek, zaleje vodou, a pak se jenom čeká, semínka během týdne vzejdou a utvoří pěkný zelený kobereček, ten necháte chvíli růst a pak si odstřihujete mírně štiplavou čerstvou zelenou pochoutku. Když to děláte s citem, máte je dokonce na delší čas.

Přesně tak to taky probíhalo až do momentu, kdy jsem na řeřichy nemyslela a nedodala jim vodu. Všimla jsem si své chyby ve chvíli, kdy někteřé řeřišky už vadly. Vodu jsem dodala, ale bylo už pozdě, část se narovnala, ale ostatní padaly pořád, protože jsem je vysela moc hustě, nemocné s sebou strhávaly i ty, které byly relativně v pořádku. Budete se mi možná smát, ale tehdy jsem vnímala, jak rostlinky živé i umírající volají o pomoc a stěžují si na svůj nezasloužený úděl. I Stvořitel/ka může mít černé svědomí. Vzala jsem párátko a snažila jsem se zoufale zachránit aspoň ty, které měly šanci přežít. Byla to naprostá bezmoc a marná snaha, nakonec celý tácek s řeřichami skončil v odpadkovém koši, ale vzpomínka zůstala...

Rubrika: ...jen tak mimochodem  |  Autor: didactylos  |  Komentáře (6)
Osobní komentáře prosím směrujte na email.
None

téma Poexilní prosazení monoteismu

1. prosince 2005, 22:25

Musím se podělit o svou radost, včera jsem dostala zadání své magisterské práce, no řekněte sami, není to nádhera? Teď jen aby to vyšlo a nebyla to spíš ostuda

Celý článek

Rubrika: bakalářka  |  Autor: didactylos  |  Komentáře (4)
Osobní komentáře prosím směrujte na email.
None
None
Didactylos bude ráda, pokud cokoliv z jejich úvah použijete nebo využijete. Didactylos je totiž fikce, literární postava, takže žádná autorská práva nemá a ani nemůže mít. Noční úvahy opatřil kabátkem naopak nefiktivní Jirka Kouba.